Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Piosenki Wojciecha Młynarskiego – “Róbmy swoje”

Maj 19, 2017 @ 8:00 pm - 10:00 pm

$32 - $42

Wydarzenie Nawigacja

Wojciech Mlynarski

W programie: popularne piosenki, teksty satyryczne, fragmenty felietonów Wojciecha Młynarskiego oraz wspomnienia o Artyście. Wykonawcy: Ewa Milde, Julitta Mroczkowska, Liliana Para-Piekarska, Agata Paleczny, Ewa Staniszewska, Alicja Szymankiewicz, Krzysztof Arsenowicz, Bogdan Łańko, Andrzej Piekarski. Zespół instrumentalny pod kier. Krzysztofa Pabiana (bass): Bartłomiej Ciężobka (piano), Marek Lichota (akord), Tim Mulvenna (perk), Rob Denty (sax) Scenariusz i prowadzenie: Barbara Bilszta i Elżbieta Kochanowska-Michalik.


Wojciech Młynarski – poeta, satyryk, artysta kabaretowy, autor ponad 2000 tekstów piosenek, dramaturg, scenarzysta, librecista, tłumacz, kompozytor, reżyser teatralny. Jego teksty towarzyszą nam od wczesnych lat sześćdziesiątych. Kształtowały wielu z nas, wychowywały, dostarczały cennych życiowych rad, często służyły za moralny kompas. Wiele Jego sformułowań – “róbmy swoje”, “przyjdzie walec i wyrówna”, “jeszcze w zielone gramy”, “w co się bawić ? ”, “ludzie to kupią” i inne – weszło do naszego codziennego języka i nie traci aktualności. Porozumiewamy się nimi, często nie pamiętając ich autorstwa.


“Kunszt poetycki Wojciecha Młynarskiego zasadzał się na tym, że w z pozoru lekkich, dowcipnie błyskotliwych piosenkach umiał zawrzeć znaczące przesłania, mniej lub bardziej świadomie wnikające do wyobraźni i sumień słuchaczy.” culture.pl.

Szczegóły

Data:
Maj 19, 2017
Czas:
8:00 pm - 10:00 pm
Koszt:
$32 - $42
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
http://pasochicago.org

Miejsce

Copernicus Center
5216 W Lawrence Ave
Chicago, IL 60630 United States
Telefon:
(773) 777-8898
Strona internetowa:
http://copernicuscenter.org/