O nas

ANTENA

Jacek Niemczyk
Zawiadowca stacji
Magda Marczewska
Dyżurna ruchu
Jacek Zieliński
Konduktor

PRACOWNICY

Adam Serafin
PRODUKCJA / STUDIO
Urszula Jarząbek
BOOKKEEPING

Stacja Chicago to najnowszy program Radia WPNA 1490 AM. Nadajemy od poniedziałku do piątku między 11am a 4pm w składzie: Magda Marczewska, Jacek Niemczyk, Jacek Zieliński. Stacja Chicago to Radio dla Polaków mieszkających w Wietrznym Mieście. Chcemy być blisko naszych słuchaczy, odpowiadać na ich potrzeby. Nasze Radio żyje chicagowską rzeczywistością. Nie tracąc więzi z Polską jesteśmy osadzeni w tutejszych realiach, tak samo jak ci, którzy nas słuchają. Tak jak nasi słuchacze, czerpiemy to co najlepsze, zarówno z naszych korzeni i naszego dziedzictwa, jak i z kraju, który wybraliśmy i w którym mieszkamy.

Stacja Chicago powstała z pasji i zamiłowania do Radia. Z przekonania, że w dzisiejszych czasach wszechobecnej komercji rolą Radia jest nie tylko zarabianie pieniędzy. Z tęsknoty za czasami, kiedy Radio było nie tylko maszynką do generowania zysków, ale teatrem wyobraźni, towarzyszem chwil ważnych i nieważnych, tłem dla rozmów, wypełnieniem bezsennych nocy.  Z poczucia, że ci, którzy w Radiu pracują, którzy radio – kolokwialnie mówiąc – robią, powinni wkładać w tę pracę całych siebie, wszystko, co mają najlepszego, całą swoją – jakkolwiek trywialnie by to nie brzmiało – miłość do Radia. Z dobrej woli tych, którzy w nas, tworzących Stację Chicago, uwierzyli. Jesteśmy pewni, że na takim fundamencie powstać może tylko coś dobrego i solidnego.

Po tym wstępie czas na bardziej konkretne deklaracje. Stacja Chicago to Radio dla Polaków mieszkających w Wietrznym Mieście. Chcemy być blisko naszych słuchaczy, odpowiadać na ich potrzeby. Nasze Radio żyje chicagowską rzeczywistością. Nie tracąc więzi z Polską jesteśmy osadzeni w tutejszych realiach, tak samo jak ci, którzy nas słuchają. Tak jak nasi słuchacze, czerpiemy to co najlepsze, zarówno z naszych korzeni i naszego dziedzictwa, jak i z kraju, który wybraliśmy i w którym  mieszkamy.

Naszym celem jest program, który jest współtworzony przez wszystkich, którzy przyczyniają się do budowania wizerunku Polonii: organizacje, artystów, specjalistów najróżniejszych dziedzin, aktorów i ludzi nigdzie nie zrzeszonych, a wnoszących w ów wizerunek swój wkład. Chcemy podkreślać to, z czego możemy być dumni, informować o tym, co interesuje Polaków w Chicago, promować warte uwagi inicjatywy, zarówno te duże jak i niewielkie.